Loto mängimine on lõbus mängurõõmu pakkuv ajaviide. Et mängida lotot arukalt, soovitame sul kasutada Eesti Loto poolt välja töötatud vastutustundliku mängimise abivahendeid. Sellelt lehelt leiad nii abivahendite loetelu kui ka meie neli soovitust, mis aitavad mängimist paremini kontrolli all hoida.
- Määra endale ostu- ja kaotuslimiidid - Ostulimiit on limiit, mille ulatuses saad kalendrikuu jooksul pileteid osta. Kaotuslimiit on piirang, mis ei luba ühe kalendrikuu jooksul üle ettemääratud summa kaotada ja piirab edasised ostud. Limiite saab seada terveks kalendrikuuks.
- Testi, missugune mängija oled - Eesti Loto veebilehel on hasartmängusõltuvuse test, mis aitab igal mängijal oma mängukäitumist hinnata. Testis on kümme küsimust-väidet, millele tuleb ausalt vastata. Test on anonüümne ning testi tulemused on kättesaadavad vaid testi täitjale.
- Tee mängimisel pause - Hasartmänge mängides võib ajataju kaduda, mistõttu soovitame oma külastuse aega jälgida ning mängimisest pause teha. Sinu külastuse aeg käivitub, kui logid sisse oma mängukontole. Ühe hasartmängusõltuvust ennetava meetmena oleme lisanud kohustusliku puhkepausi. See tähendab, et juhul kui mängid järjepidevalt e-kiirloteriisid, siis ühe tunni möödudes logitakse sind automaatselt mängukontolt välja. Juhul kui soovid mängimist jätkata, pead uuesti sisse logima.
- Ole kursis, kui palju kulutad - Mängukontole sisse logides on sul võimalus kõiki oma tehinguid jooksvalt jälgida. Saad vaadata tehtud sissemakseid, ostetud pileteid, võite ja väljamakseid ning neid kõiki soovitud perioodil.
- Sea endale mängupiirang - Saad endale seada ajutise mängupiirangu 8-tunniks, alati kui selleks vajadus tekib. Mängupiirang rakendub koheselt ning selle 8-tunni jooksul ei saa sa teha tehinguid mängukontol ega lototerminalis. Ajutist mängupiirangut saab kasutada korduvalt. Juhul kui tunned, et vajad pikemaajalist piirangut, siis saad selleks esitada avalduse Maksu- ja Tolliametile. Lisainfo leiad siit.
Juhul kui tunned, et abivahendite kasutamisest ei piisa, soovitame proovida järgmisi meetodeid:
- Sea endale selge eesmärk hasartmängu mängimisest loobumiseks – lühi- ja pikaajaliste eesmärkide seadmine võib aidata sul keskenduda ja hoida hasartmängudest loobumise osas selget fookust.
- Väldi kõrge riskiga olukordi – näiteks krediitkaartide kasutamist, laenu võtmist, suurte rahasummade panustamist või hasartmängude mängimist emotsioonide väljaelamiseks. Selline käitumine vähendab sinu võimalust hasartmängude mängimist kontrolli all hoida.
- Räägi oma murest – probleemidest rääkimine kellegagi, keda usaldad, võib aidata sul murest kergemini üle saada. Selleks võib sobida hästi lähedane pereliige või professionaalne nõustaja. Professionaalset tuge pakubMTÜ Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus - abiliinil 15410 või 15410.ee.
- Otsi mängimisele alternatiive – mõni muu meeldiv hobi või tegevus, mis aitaks sul mängimiselt mõtteid mujale suunata.
Aitäh, et mängid mõistlikult!